Ekonomista: Ceny DeFi mają tendencję wzrostową, ponieważ Bitcoin tworzy wiatr w tył dla aktywów beta

Sektor DeFi został mocno dotknięty niedawnym spadkiem koniunktury na całym rynku, który miał miejsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Jego spadek rozpoczął się na początku września, po tym jak cena Bitcoin’a obniżyła się z poprzednich 12,400 dolarów.

Od tego czasu, wiele monet znajdujących Crypto Bank się w tej części rynku kryptograficznego poniosło ogromne straty, wymazując wszystkie zyski poniesione z powodu parabolicznego nacisku sektora.

W ciągu ostatnich kilku dni, większe aktywa cyfrowe – takie jak Bitcoin i Ethereum – odnotowały ogromny skok, który zmienił warunki rynkowe z powrotem na korzyść byków. Jednak sektor DeFi nadal pozostaje w tyle ze względu na swoją “wysoką betę”.

Jeden z ekonomistów zauważa teraz, że oczekuje, że te żetony zobaczą pewną ulgę w najbliższym czasie, co może działać jako preludium do grudniowego biegu byka, który działa jako druga fala fazy hype DeFi.

Żetony DeFi nadal nie osiągają dobrych wyników Bitcoin, Ethereum
Bitcoin poprowadził ostatni rajd na całym rynku, gwałtownie wzrósł po 12.000 dolarów kilka dni temu i osiągając wysoki poziom 13.200 dolarów wczoraj po południu, zanim stanął wobec pewnego oporu.

W pierwszym dniu swojego trendu wzrostowego, altcoiny sprzedały się, gdy inwestorzy uciekli od bardziej ryzykownych aktywów, ale wczoraj ten trend został zniweczony, gdy Ethereum wybił się ponad 400 dolarów oporu.

Pomimo obecnej siły Etereum, aktywa w sektorze DeFi nie widziały jeszcze żadnych godnych uwagi rajdów pomocy, ponieważ wiele z nich nadal się umacnia lub dryfuje w dół.

Według danych zastrzeżonych przez CryptoSlate, sektor DeFi wzrósł dziś o prawie siedem procent. Należy zauważyć, że na Wrapped Bitcoin (WBTC) i RenBTC przypada duża część tych zysków.

Bitcoin DeFi

Twierdzenia ekonomistów DeFi bull market może zostać wznowiony w grudniu.

Kryptoński ekonomista Alex Krüger wyjaśnił, że jego zdaniem żetony DeFi w ciągu najbliższych kilku dni będą miały wyższe ceny, ponieważ inwestorzy zaczynają spekulować na bardziej ryzykownych grach.

Uważa on jednak, że druga fala szumu DeFi pojawi się dopiero w grudniu, kiedy inwestorzy zaczną obracać kapitał z dala od większych aktywów cyfrowych, takich jak Bitcoin, do aktywów beta.

“Większy obrazek, DeFi nie jest martwe, w końcu wznowi swoje dwukierunkowe zachowanie w wysokiej becie (vs BTC). Myślę, że w grudniu, gdy rynek powróci do trybu risk-on, uruchomi się ponownie. Nie tak silny jak poprzedni bieg, jak szalone plony nie wrócą.”

Ponieważ tak wielu inwestorów uderzyła niezliczona ilość “podciągnięć dywanów” i przekrętów, które nękają sektor DeFi od niedawna, prawdopodobnie w następnej fali będzie większy nacisk na inwestycje wysokiej jakości.