Ripple’s XRP 57,000 Times More Environmentally Friendly Than Bitcoin

Ripple Labs powiedział, że XRP jest znacznie bardziej energooszczędny niż Bitcoin, ponieważ został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju.

Ripple Labs poinformowało, że XRP jest 57 000 razy bardziej przyjazny dla środowiska niż Bitcoin (BTC). Firma stwierdziła to na ostatnim blogu zatytułowanym: “Wpływ na środowisko”: Cryptocurrency Mining vs. Consensus”.

Wynika to z faktu, że ceny XRP wzrosły o ponad 3% w ciągu ostatnich 24 godzin. W momencie składania tego raportu, cena XRP wynosiła 0,206573 USD (+3,71%).

W raporcie Ripple rozważał trwałość pieniądza. Firma stwierdziła również, że większość używanych walut nie jest przyjazna dla środowiska.
Od fiatów do aktywów cyfrowych większość używanych walut miała jakiś wpływ na środowisko. Raport nawiązuje do tego, że wynalezienie kryptokursy miało hipotetycznie na celu rozwiązanie niektórych problemów środowiskowych.

Problem z walutami kryptograficznymi polega jednak na tym, że zużycie energii jest bardzo zróżnicowane. Zależy to od mechanizmów ich wdrażania.

Dowodem na to, że praca jest intensywna energetycznie

Sprawozdanie nawiązywało do faktu, że Proof of Work (PoW) jest procesem energochłonnym. Stwierdza się w nim również, że górnicy rywalizują ze sobą o przewagę nad innymi w tym procesie. W raporcie wskazano również, że wpływ na środowisko naturalne górnika Bitcoin (BTC) kosztuje od 1500 dolarów do 6000 dolarów rocznie.

Ripple mówi w raporcie:

“Bitcoin zużył 1,5 razy więcej energii niż Irlandia.”

Ripple wskazał również, że w miarę jak układanka górnicza będzie coraz bardziej skomplikowana, potrzebne będą większe ilości energii.

Mówi się, że zużycie energii przez Bitcoin wynosi 60,890 TWh. Ten nowy niski poziom pochodzi z wysokich 77,207 TWh od maja. Bitcoin (BTC) wydarzenie zmniejszenie o połowę nastąpił w tym czasie.

XRP działa jednak na innym mechanizmie. Algorytm konsensusu protokołu Ripple’a (RPCA) wykorzystuje konsensus jako metodę zapobiegania podwójnym wydatkom na jego księgę.

Księga XRP wykorzystuje Protokół Konsensusu, zużywa mniej energii niż Bitcoin.
W raporcie Ripple powiedział, że XRP Ledger (XRPL) osiąga konsensus poprzez unikalny RPCA. XRPL używa “protokołu porozumienia rozproszonego” do potwierdzania transakcji. Odbywa się to przy użyciu “super-majorytetowego” porozumienia dla wszystkich transakcji.

Ripple powiedział również w raporcie, że XRP “został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju”. Procesy XRP Ripple’a nie mają potrzeb energetycznych Bitcoin lub Ethereum.

W raporcie nawiązano do tego, że różne problemy, jakie stwarza górnictwo, są jednym z powodów, dla których przyjęcie waluty kryptońskiej napotyka na przeszkody.

W jednym z przykładów czytamy w sprawozdaniu:

“Na przykład, na każdy 1 milion transakcji, XRP może zasilić 79.000 godzin żarówek. Dla kontrastu, na każdy 1 milion transakcji, Bitcoin może mieć 4,51 miliarda godzin pracy”.

Raport jest kontynuowany:

“Oznacza to, że zużycie energii przez XRP jest 57.000x bardziej efektywne.”

Może to być jeden z efektów wdrożenia technologii księgi rozproszonej (DLT).

Proof of Work (PoW) i związana z nim działalność górnicza są pierwszym dowodem na to, że waluty kryptograficzne działają. W miarę jak przestrzeń kryptograficzna będzie się poprawiać, zobaczymy inne metody wdrażania.

Tym razem najprawdopodobniej będą one przyjazne dla środowiska!